Pazar, Ocak 22, 2012

Kızım için 20.hafta randevusu..


Evet doğru anladınız kızım oluyor. 20 haftalık hamileyim. Cesur muyum, yoksa deli olan ben miyim asıl deli annem?? :))

Her işte bir hayır vardır. Hele yeni bir canlı dünyaya gelicekse mutlaka hayırlı olucaktır.

Bebeğimin randevularına düzenli olarak gittim ancak doktor konusunda hep çok kararsız kaldım.

Dün yeni bir doktorla randevum vardı.Doktor bey ultrasonda bebeğin pozisyonunun breech olduğunu söyledi yani bebek yanlamasına yatıyor. Bu durum benim alışkın olduğum bir durum çünkü Doruk da breech'ti. Ancak beni asıl endişelendiren konu, doktorun bebeğin midesini tespit edememiş olması. Büyük ihtimalle bebeğin midesi boştur dedi. İlk gittiğim doktorum bana, bak bu kalbi, bu midesi, bu başı, kolları diye tüm organlarını tek tek saymıştı. Bu sefer tespit edemediğini ancak içinin rahat olduğunu söyledi. Bir dahaki geldiğimde detaylı ultrason yapıcaz o zaman tekrar bakalım dedi.
Türkiye'de hem ikili, hem üçlü testlerimin ultrasound bakımları nedense 10 dakikayı geçmedi. Şaşırtıcı! İngiltere'de sadece 2 kere ultrasound hakkın  vardır ve her biri 45 dakika sürer, bebeğin her bir tarafını tek tek defalarca fotoğraflarlar. Buradakilerin aceleleri neden? anlamadım gitti. Bir de güya özel hastaneye gidiyoruz. Neyse..
Ben pazartesi tekrar beni hiç tanımayan bir doktora gidip içimi rahatlatıcam.

Peki bebeklerde mide olmaması ne demek? Bu konuyla ilgili Türkçe internetten hiç bir şeye ulaşamadım. Sadece ingilizce olarak burdan bir ultrasound uzmanının bir cevabını paylaşabilirim.

Sevgiyle kalın..

Hiç yorum yok: